HAKKIMIZDA

HAKKIMIZDA

HAKKIMIZDA
Tarihçe

            2013 yılında ‘’Evrensel Belgelendirme’’ unvanıyla uluslararası kalite standartlarının firmalarda oturtulması ve belgelendirilmesinin yapılması hizmetini, ayrıca iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin danışmanlığını deneyimli ekibimiz ve güçlü çözüm ortaklarımızla beraber gerçekleştirdik. Daha sonra ise hibe başvuruları ve proje yönetimleri hususlarında danışmanlık hizmetlerini yine şirketimiz bünyesinde sunmaya başladık.

 

            Her zaman müşterilerimizin çıkarlarına ve hedeflerine başarı ile ulaşmalarına odaklandık. Düşündük ki; danışmanlık verdiğimiz firmaların ilerlemelerine katkıda bulunabilirsek, ülke ekonomimize de destek vermiş oluruz. Dolayısıyla kaybedeni olmayan hizmetlerimizi firmalara ulaştırabildiğimiz zaman büyük bir heyecanı ve sonunda da mutluluğu yaşıyoruz.

 

            Sektöründe uzun soluklu hizmet vermek isteyen firmamız, iş sağlığı ve güvenliği alanında da gelişmeleri her daim titizlikle takip ederek eski adıyla Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın bünyesinde bulunan İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’nün yetkilendirmelerini yaptığı OSGB’lerin standartlarını ve OSGB yetki belgesi almak için yayımlanan şartları yerine getirmek amacıyla ikinci şirketi İzmir Evrensel Osgb’yi 2014 yılında Çiğli’de AOSB girişinde hizmete açmıştır. İkinci şirket sadece iş sağlığı ve güvenliği alanında hizmet verdiği için Evrensel Belgelendirme bu alandaki tüm çalışmalarını yeni şirkete devretmiş ve harici diğer danışmanlık hizmetlerine devam etmektedir.

 

             İzmir Evrensel Osgb Az tehlikeli, tehlikeli ve çok tehlikeli olmak üzere 3 tehlike grubuna da danışmanlık hizmeti verebilmektedir. Bünyesinde İş güvenliği uzmanları, işyeri hekimleri, diğer sağlık personelleri bulunduran firmamız OSGB’lerin görev yetki ve sorumlulukları yönetmeliğine harfiyen uyacak şekilde iç yapılanmasını tamamlamıştır. Çalışanlarımız da meslekleri için ilan edilen görev yetki ve sorumlulukları konulu yönetmeliklere ve 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa bağlı kalarak çalışmalarını yürütmektedir.

 

             Sektöre ve işine saygı duyan, işini seven kadromuzla uzun soluklu bir yola çıktık. Bu yolun ne kadar titizlik ve özen gerektirdiğinin bilincinde; disiplinli, güler yüzlü hizmeti yıllarca sunabilmeyi ümit etmekteyiz.

 

 

Hedefimiz, 

İzmir Evrensel, ulusal alanda sürekli daha iyi hizmetler sunmak amacıyla, sahasına giren tüm konu ve konularda rekabet edebilecek seviyede güçlü temeller üzerine oturtulmuş bir büyümeyi hedef edinmiştir.

 

Vizyonumuz,

Dönemin evrensel koşullarına uyumlu bir şekilde daima ileriye doğru yol alırken, sektörün kalkınması ve toplumun refahına katkıda bulunan özel sektör kuruluşlarının önde gelenleri arasında yer almaktır.

 

Misyonumuz,

İşçi sağlık ve emniyetini daima ön planda tutmak, doğaya ve çevreye saygılı olmak, kalite ve sağlamlığı mümkün kılmak, müşteri memnuniyetini artırmak, profesyonelliği yakalamak, güvenilirliği sağlamak, yeniliklere açık devamlı bir gelişme ve büyüme içinde olmaktır.

 

Önerimiz,

İş Sağlığı ve Güvenliği kanunu 2012 yılında 50'den az çalışanı olan işletmeler için birçok reformu yasalaştırmış, işverene ve işçiye birçok sorumluluk yüklemiştir. Bu sorumlulukların bilincinde olduğunuz halde OSGB hizmet alımını erteleyerek kazaya davetiye çıkardığınızı unutmayın. "Önlemek, ödemekten daha ucuz ve insancıldır." sözünden hareketle tehlikeli ve çok tehlikeli sektörde yer alan işverenlerimizi konuya duyarlı olmaya çağırıyoruz.

 

Ayhan ÖNAÇ
Genel Müdür
İzmir Evrensel Ortak Sağlık
Güv. Birimi Tic. Ltd. Şti.

 

Hızlı İletişim

Sorun Ve Şikayetlerinizi Bize Hızlı Bir Şekilde Bildirin

loading